Filipstads kommun startsida
Denna funktion använder "Google Översätt" för att maskinöversätta sidan. Filipstads kommun ansvarar inte för korrektheten i översättningen.
Filipstads logotyp

Grundskolans kontaktuppgifter

NamnTitelSkolenhetTel.nr

E-post

Sten-Åke Eriksson

Verksamhetschef

Grundskolan/grundsärskolan

0590-61527

sten-ake.eriksson@filipstad.se

Jan Setterberg

Rektor

Åsenskolan inkl fritidshem

0590-61305

jan.setterberg@filipstad.se
Britt LindgrenAssistent

Åsenskolan, Nykroppa skola

0590-61543britt.lindgren@filipstad.se

Maria Sjödahl Nilsson

Rektor

Strandvägsskolan inkl grundsärskola och fritidshem

072-5184572

maria.sjodahl-nilsson@filipstad.se
Johanna AbrahamsenAssistent

Strandvägsskolan, Brattfors skola

0590-61514johanna.abrahamsen@filipstad.se

Gun Eriksson

Assistent

Stålvallaskolan, Nordmarks skola

0590-173130

gun.eriksson@filipstad.se

Leif Hansson

Rektor

Stålvallaskolan, Nordmarks skola inkl fritidshem

070-1904895

leif.hansson@filipstad.se
Gun PalmqvistRektor

Ferlinskolan inkl. grundsärskolan

0590-61487gun.palmqvist@filipstad.se
Yvonne RappAssistent

Ferlinskolan

0590-61488yvonne.rapp@filipstad.se

Caroline Norman

Assistent

Ferlinskolan

0590-61488

caroline.norman@filipstad.se

Ing-Marie Jonsson

Rektor

Nykroppa skola, Brattfors skola inkl. fritidshem

0590-61486

ing-marie.jonsson@filipstad.se

 

Senast uppdaterad: 2017-08-17