Filipstads kommun startsida
Denna funktion använder "Google Översätt" för att maskinöversätta sidan. Filipstads kommun ansvarar inte för korrektheten i översättningen.
Filipstads logotyp

Personal och arbetslag på Ferlinskolan

Trygghetsteamet

Rektor Gun Palmqvist, Kurator Sandra Johansson, Skolsköterska Solveig Lundblad, Lärare, Albin Jakobsson, Lärare Ann Ottosson och Lärare Camilla Falk.

 

Arbetslag A


Anita Warnqvist, 8A, 0590-615 01, anita.warnqvist@filipstad.se

Patrik Sundén, 0590-615 05, patrik.sunden@filipstad.se

Mari Orrpars, 8D, 0590-615 08, mari.orrpars@filipstad.se

Madelen Savinainen, 8D, 0590-614 94, madelen.savinainen@filipstad.se

Annica Oscarsson, 9A, 0590-614 93, annica.oscarsson@filipstad.se

David Johansson, 9A, 0590-615 01, david.johansson@filpstad.se

Ramona Asplund, 7A, 0590-614 94, ramona.asplund@filipstad.se

Ann Ottosson Jamt, 7A, 0590-615 01, ann.ottosson@filipstad.se

Patrik Sjölander, 0590-615 08, patrik.sjolander@filipstad.se

Magnus Bajer, 8A 0590-614 92, magnus.bajer@filipstad.se

Maria Gräsberg, 0590-615 08, maria.grasberg@filipstad.se

Maria Jaimes Martinez, 0590-615 01, maria.jaimes-martinez@filipstad.se


Arbetslag B

 

Albin Jakobsson, 8B, 0590-614 98, 0590-615 03, albin.jakobsson@filipstad.se

Christina Nisula, 8B, 0590-614 93, christina.nisula@filipstad.se

Kajsa Krigström, 8E, 0590-614 98, kajsa.krigstrom@filipstad.se

Charlotte Lundh, 8E, 0590-614 92, charlotte.lundh@filipstad.se

Grit Hoffmann, 0590-614 98, grit.hoffman@filipstad.se

Håkan Nisula, 9B, 0590-614 92, hakan.nisula@filipstad.se

Sofia Sundberg, 9B, 0590-614 77, sofia.sundberg@filipstad.se

Malin Larsson, 9D, 0590-615 08, malin.larsson@filipstad.se

Patricia Andersson, 9D, 0590-614 98, patricia.andersson@filipstad.se

Peter Gustavsson, 7B, 0590-614 98, peter.gustavsson@filipstad.se

Maria Noreberg, 7B, 8E, 0590-614 92, maria.noreberg@filipstad.se

Camilla Edin, 0590-615 08, camilla.kristoffersson@filipstad.se

Stina Roxström, 05990-61492, stina.roxstrom@filipstad.se

 


 

Arbetslag C


Marina Isaksson, 8C, 0590-615 00, marina.isaksson@filipstad.se

Malin Rosö, 8C, 0590-615 06, malin.roso@filipstad.se

Ann-Charlotte Carlsson, 9C, 0590-614 93, ann-charlotte.carlsson@filipstad.se

Camilla Falk, 9C, 0590-615 03, camilla.falk@filipstad.se

Monica Samuelsson, 0590-615 00, monika.samuelsson@filipstad.se

Erika Johansson, 7C, 0590-614 83, erika.johansson@filipstad.se

Rosita Eriksson, 7D, 0590-615 00, rosita.eriksson@filipstad.se

Monika Granquist, 7D, 0590-615 06, monika.granquist@filipstad.se

Anders Wall, 7C, 0590-614 93, anders.wall@filipstad.se

Tor Jamt, tor.jamt@filipstad.se


Arbetslag E

 

Åsa Hagman Larsson, 0590-614 89, asa.larsson@filipstad.se

Yvonne Nilsson, 0590-615 02, yvonne.nilsson@filipstad.se

 

Arbetslag FBK

 

Elisabeth Larsson, 0590-614 77, elisabeth.larsson@filipstad.se

Rebecca Savinainen, 0590-614 77, rebecca.savinainen@filipstad.se

Maria Westberg, 0590-614 77, maria.westberg@filipstad.se

Suleyman Abdulwahab, 0590-614 77, abdulwahab.suleyman@filipstad.se

Nasrin Big Mokhammad, 0590-614 77, nasrin.big-mokhammad@filipstad.se

Ferlinskolan

Telefonnummer
0590‑614 88
Besöksadress
Rektor Furuskogs gata 2
Postadress
Box 302
682 27 Filipstad

Rektor - Gun Palmqvist

Expedition - Yvonne Rapp

Telefonnummer
0590‑614 88

Expedition - Caroline Lutman

Skolsköterska - Solveig Lundblad

Telefonnummer
070‑686 14 91

Studie- och yrkesvägledning - Britt Fredriksson

Telefonnummer
0590‑614 95 (Ferlinskolan och Spångbergsgymnasiet)
0590‑614 36 (Stålvallaskolan)

Kurator - Sandra Johansson

Senast uppdaterad: 2017-08-22